Krytyka Polityczna nr 9-10: Miłość do polityki

Krytyka Polityczna nr 9-10: Miłość do polityki

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
13,50 zł
13,50 zł 15,00 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Tym razem na temat przewodni numeru wybraliśmy miłość. Poszliśmy za starym pomysłem, po raz pierwszy obecnym chyba u Rousseau. Zamiast uprawiać refleksję filozoficzno-polityczną, uogólniającą problemy kultury i społeczeństwa, postanowiliśmy zwrócić się ku intymnemu życiu jednostki – w przekonaniu, że dostrzeżemy odzwierciedlone w nim wewnętrzne sprzeczności kultury i społeczeństwa. Miłośc z tego punktu widzenia jest podwójnie interesująca. Po pierwsze, dlatego, że dominujący model relacji miłosnej zawsze był ściśle związany z typem panującej kultury i pozostałymi relacjami społecznymi. Po drugie, miłość – od dawna inspirująca filozofów polityki – dziś jest obszarem podbitym przez mechanizmy zniewolenia. 
Miłość występuje dziś w dwuznacznej roli. Ciągle bowiem pozostaje tematem atrakcyjnym dla intelektualistów zaangażowanych w społeczną zmianę. Z drugiej strony, po krótkim okresie rewolty '68 roku miłość przeszła na drugą stronę – dziś jest jednym z głównych sojuszników rynku i masowej kultury.Miłość jest więc jak zdobyty przez przeciwnika magazyn broni. Korzystał z niej Marks, korzystali i inni filozofowie rewolucji, a dziś trzeba ją odzyskać, by znów wprowadzać miłość do polityki.

Szczegóły

Liczba stron:
472
Projekt okładki:
Karolina Marzec, na okładce wykorzystano pracę Zbigniewa Rogalskiego Together (4) (dzięki uprzejmości galerii RASTER)
Skład:
Alek Radomski
ISBN:
1644-0919
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies