Kuroń. Przewodnik Krytyki Politycznej

Dżinsowa kurtka, zachrypnięty głos, nieodłączny termos... Do tego wielka charyzma i wielkie serce, lata spędzone w więzieniu za wolną Polskę i chochla zupy w ręce ministra. Potoczny obraz Jacka Kuronia – polityka, wychowawcy, dysydenta, intelektualisty. Autora Wiary i winy szanowano, ceniono, często kochano – ale czytano umiarkowanie; słuchano z przejęciem, ale nie zawsze wystarczająco uważnie.

Kuroń. Przewodnik Krytyki Politycznej pokazuje najsłynniejszego, obok Lecha Wałęsy, opozycjonistę PRL oczami kilku pokoleń – przyjaciół z jednej celi i towarzyszy wspólnych imprez, kolegów z rządu i współtwórców polskiej transformacji, wychowanków z epoki walterowców i młodych organizatorów kampanii do czerwcowych wyborów. Dlaczego najpierw budował komunizm, a potem z nim walczył; czego szukał w marksistowskiej wierze i w katolickiej „Więzi”; dlaczego tak ostro krytykował tę samą Polskę, którą sam wcześniej budował? I wreszcie – jakiej Polski chciałby Jacek Kuroń dziś?

Na te i inne pytania odpowiadają między innymi: Karol Modzelewski, Danuta Kuroń, Seweryn Blumsztajn, Jerzy Osiatyński, Andrzej Leder, Sławomir Sierakowski, Adam Wajrak.

978-83-64682-06-3

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

26,91 zł

29,90 zł

- +

 
Szczegóły
Rok wydania2014
Liczba stron294
ISBN/ISSN978-83-64682-06-3
Wysokość w mm165
Szerokość w mm120
Typ oprawymiękka
Data premiery2014-06-02
WydawnictwoKrytyka Polityczna
 
PATRONAT

Książka wydana przy wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta

Menu