Jedna ekonomia, wiele recept

Jedna ekonomia, wiele recept

Dani Rodrik

Wydanie: Cena:
35,94 zł
35,94 zł 59,90 zł -40%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Czy globalizacja daje szansę na wyjście z ubóstwa i rozwój? A może przynosi jedynie większe nierówności i nieograniczoną władzę wielkich korporacji? Która z tych odpowiedzi jest prawidłowa? 

Żadna – odpowiada Dani Rodrik. Globalizacja nie jest ani cudownym eliksirem, ani straszydłem z nocnych koszmarów. To prawda, że reformy gospodarcze oparte na prostych receptach wcale nie służyły krajom, w których były wprowadzane. Jak jednak pokazuje przykład Korei Północnej, również całkowite odcięcie gospodarki od świata nie jest żadnym rozwiązaniem. Rodrik analizuje przykłady państw, które integrację z międzynarodowymi rynkami połączyły ze sprawiedliwym rozwojem gospodarczym. 

Globalizacja? Tak, ale z głową.

Czytaj fragment

Posłuchaj

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
352
Tytuł oryginału:
One Economics, Many Recipes: Globalization, Institutions, and Economic Growth
Tłumaczenie:
Sebastian Szymański
Skład:
rzeczyobrazkowe.pl
ISBN:
9788362467372
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Dani Rodrik

Dani Rodrik - urodzony w Turcji profesor międzynarodowych stosunków gospodarczych w John F. Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda. Laureat nagrody Alberta O. Hirschmana przyznawanej przez Social Science Research Council (SSRC), organizację zrzeszającą badaczy spraw międzynarodowych. Autor Has Globalization Gone Too Far? (1997), The New Global Economy and Developing Countries: Making Openness Work (1999) oraz In Search of Prosperity: Analytic Narratives on Economic Growth (2003). W książce Kryzys. Przewodnik Krytyki Politycznej (2009) ukazał się jego tekst Kto zabił Wall Street?. Nakładem Krytyki Politycznej ukazała się jego książka Jedna ekonomia, wiele recept. Globalizacja, instytucje i wzrost gospodarczy.

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies