Jedna ekonomia, wiele recept

Czy globalizacja daje szansę na wyjście z ubóstwa i rozwój? A może przynosi jedynie większe nierówności i nieograniczoną władzę wielkich korporacji? Która z tych odpowiedzi jest prawidłowa?

Żadna – odpowiada Dani Rodrik. Globalizacja nie jest ani cudownym eliksirem, ani straszydłem z nocnych koszmarów. To prawda, że reformy gospodarcze oparte na prostych receptach wcale nie służyły krajom, w których były wprowadzane. Jak jednak pokazuje przykład Korei Północnej, również całkowite odcięcie gospodarki od świata nie jest żadnym rozwiązaniem. Rodrik analizuje przykłady państw, które integrację z międzynarodowymi rynkami połączyły ze sprawiedliwym rozwojem gospodarczym.

Globalizacja? Tak, ale z głową.

978-83-62467-37-2

Nowy produkt

Promocja ważna jeszcze:

53,91 zł

59,90 zł

Chwilowo brak w magazynie.
 
Szczegóły
Tytuł oryginałuOne Economics, Many Recipes: Globalization, Institutions, and Economic Growth
Liczba stron352
ISBN/ISSN9788362467372
TłumaczenieSebastian Szymański
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
WydawnictwoKrytyka Polityczna
Skład rzeczyobrazkowe.pl
 
PATRONAT

Publikacja ukazuje się dzięki wsparciu mBanku.

 
O AUTORZE

Dani Rodrik - urodzony w Turcji profesor międzynarodowych stosunków gospodarczych w John F. Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda. Laureat nagrody Alberta O. Hirschmana przyznawanej przez Social Science Research Council (SSRC), organizację zrzeszającą badaczy spraw międzynarodowych. Autor Has Globalization Gone Too Far? (1997), The New Global Economy and Developing Countries: Making Openness Work (1999) oraz In Search of Prosperity: Analytic Narratives on Economic Growth (2003). W książce Kryzys. Przewodnik Krytyki Politycznej (2009) ukazał się jego tekst Kto zabił Wall Street?. Nakładem Krytyki Politycznej ukazała się jego książka Jedna ekonomia, wiele recept. Globalizacja, instytucje i wzrost gospodarczy.

Menu