Globalny kryzys gospodarczy po roku 2008. Perspektywa postkeynesowska

Globalny kryzys gospodarczy po roku 2008. Perspektywa postkeynesowska

Wydanie: Cena:
0,00 zł
0,00 zł
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 0

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Skąd się wziął największy kryzys gospodarczy Zachodu od lat 30. XX wieku? Kto za niego odpowiada, kto na nim zarobił, kto stracił – i jak go przezwyciężyć? O błędnych teoriach i szkodliwych mechanizmach współczesnego kapitalizmu, o pozornych i o tych prawdziwych źródłach jego załamania, wreszcie o politycznych i gospodarczych receptach na pełne zatrudnienie, finansową stabilność i powszechny dobrobyt piszą najważniejsi na świecie ekonomiści spoza nurtu ortodoksyjnego: od Abby Lernera, klasyka teorii funkcjonalnych finansów, przez Jamesa Galbraitha, Roberta Skidelsky’ego czy Jana Toporowskiego, aż po gwiazdę współczesnej ekonomii amerykańskiej Paula Krugmana.

Gospodarczy kryzys gospodarczy po roku 2008. Perspektywa ekonomii postkeynesowskiej to wybór ich najbardziej aktualnych prac, które w jednym tomie zebrali profesorowie Jerzy Osiatyński i Kazimierz Łaski – spadkobiercy i kontynuatorzy dzieła Michała Kaleckiego, najwybitniejszego polskiego ekonomisty XX wieku.

"Ekonomiści uwierzyli, że mają wszystko pod kontrolą także w prawdziwym świecie. „Najważniejszy problem, jakim jest zapobieganie kryzysom, został rozwiązany” – zapewniał w 2003 roku na zjeździe Amerykańskiego Towarzystwa Ekonomicz­nego jego prezes Robert Lucas z Uniwersytetu Chicagowskiego. W 2004 roku Ben Bernanke, były profesor Princeton, a obec­nie przewodniczący Rady Gubernatorów Fed, święcił Wielkie Zrównoważenie gospodarki w minionym dwudziestoleciu, które wiązał po części ze skuteczniejszą polityką ekonomiczną.

Zeszłego roku wszystko się zawaliło."

Paul Krugman (2009)

Szczegóły

Liczba stron:
430
Tłumaczenie:
Michał Sutowski, Sergiusz Kowalski
Redakcja:
Kazimierz Łaski, Jerzy Osiatyński
Projekt okładki:
Studio Noviki
ISBN:
978-83-65369-01-7
Rok wydania:
2015
Typ oprawy:
miękka

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia