Edukacja obywatelska w działaniu |Ebook

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
0,00 zł
0,00 zł
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 0


Opis książki

Edukacja obywatelska — zarówno ta formalna, prowadzona w szkołach, jak i nieformalna, przeznaczona dla osób dorosłych — zwłaszcza jeśli odbywa się poprzez działanie, ma kluczowe znaczenie dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, rozwijania demokratycznego zaangażowania, świadomości oraz aktywności obywatelek i obywateli. Edukacja obywatelska pomaga zrozumieć zasady i wartości demokracji, uczy, jak aktywnie uczestniczyć w procesach demokratycznych, jak podejmować świadome decyzje polityczne i korzystać z instytucji demokratycznych, a także pozwala poznać prawa i wolności, które przysługują nam jako obywatel(k)om. Dzięki tej wiedzy możemy skuteczniej bronić swoich interesów, korzystać z pełnego zakresu swoich praw, a także przeciwstawiać się dyskryminacji i nadużyciom władzy.

Niniejszy podręcznik zbiera doświadczenia i elementy ekspertyzy organizacji partnerskich projektu „Edukacja do Obywatelskości”. Przyjrzałyśmy się różnym podejściom do edukacji obywatelskiej prowadzonej przez doświadczanie i działanie. Opisane tu organizowanie społecznościowe, formuła dialogu i gry symulacyjne są drogą do budowania bardziej świadomego społeczeństwa prawdziwie obywatelskiego. W okolicznościach kryzysowych – w kontekście globalnej pandemii, wojny w Ukrainie, walki o praworządność — szczególnie wyraźnie dostrzegamy, że obywatelskość jest naczelną wartością. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja dołoży cegiełkę do poszerzania świadomości w tym zakresie oraz zainspiruje do działań i zaangażowania.

Szczegóły

Tytuł:
Edukacja obywatelska w działaniu. Organizowanie społecznościowe, formuła dialogu, gry symulacyjne
Liczba stron:
128
Tłumaczenie:
Aleksandra Paszkowska
Redakcja:
Dagmara Kubik
Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera.org.pl
Koncepcja merytoryczna:
Koncepcja: Joanna Machowska
Autor_ka:
JOANNA MACHOWSKA ◆ KIRSTEN PAABY MIKAELA VASSTRØM ◆ SUSAN MORALES GUERRA MICHALINA KUŁAKOWSKA

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia