Krytyka Polityczna nr 26: Duchy (według pomysłu Yael Bartany)

Krytyka Polityczna nr 26: Duchy

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
13,93 zł
13,93 zł 19,90 zł -30%

Opis książki

Ten numer Krytyki Politycznej to niemal same obrazy. Po raz kolejny odwracamy tradycyjną dominację tekstu nad obrazem. Tym razem zapraszamy na opowiedzianą za pomocą obrazów historię o duchach. Numer „Duchy” to materializacja pomysłu Yael Bartany, izraelskiej artystytki reprezentującej Polskę na tegorocznym Biennale Sztuki w Wenecji. Z pomocą polskich i zagranicznych artystów wywołujemy polskie i żydowskie duchy – ciągle krążące wokół nas, wciąż szukające ukojenia.

W tle kino, modernizm, Pałac Kultury i transformacja. Zapraszamy!

"Interesuje mnie stworzenie mitu zdolnego wyprowadzić masy na ulicę. Masy, które będą zwiastowały powstanie nowego polskiego społeczeństwa" 

Yael Bartana

Szczegóły

Liczba stron:
192
ISBN:
1644–0919
Rok wydania:
2010
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies