Cięcia. Mówiona historia transformacji

Aleksandra Leyk, Joanna Wawrzyniak

Wydanie: Cena:
34,93 zł
35,92 zł
34,93 zł 49,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 49,90


Opis książki

Cięcia to zbiór wspomnień pracowników i pracownic przedsiębiorstw, które zostały sprywatyzowane w latach 90. XX wieku i stały się własnością międzynarodowych korporacji. Tworzą one wielowątkową opowieść o socjalistycznej i kapitalistycznej modernizacji, o prywatyzacji i restrukturyzacji, a także o kształtowaniu się świadomości na temat tych procesów i zmieniającej się w czasie ich ocenie.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
528
Projekt okładki:
Marcin Hernas | www.tessera.org.pl
Skład:
Marcin Hernas | www.tessera.org.pl
ISBN:
978-83-66586-00-0
Rok wydania:
2020
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Ebook
Twarda okładka

Zobacz też

BIO

Aleksandra Leyk

Aleksandra Leyk - absolwentka socjologii i afrykanistyki na Uniwersytetu Warszawskiego. Badała naukowo dyskursywne formy konstruowania obrazu Afryki w kulturze Zachodu i analizowała dyskurs nauk społecznych o polskiej transformacji. Zajmuje się również kwestią pracą w perspektywie biograficznej: spogląda w mikroperspektywie na przemiany społeczno-ekonomiczne socjalizmu, kapitalizmu i elastycznego kapitalizmu. 

Czytaj więcej

Joanna Wawrzyniak

Socjolożka i historyczka, założycielka Pracowni Pamięci Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książek i artykułów o historii społecznej i pamięci zbiorowej polskiego społeczeństwa w perspektywie porównawczej. Pracuje obecnie nad pamięcią o neoliberalnej transformacji po 1989 roku, a także nad przemianami pamięci kulturowej w kontekście europejskim i globalnym. Wydała między innymi książki: Memory and Change in Europe: Eastern Perspectives (z Małgorzatą Pakier; 2016);  Buntownicy. Polskie lata 70. i 80. (z Anką Grupińską; 2011); ZBoWiD i pamięć drugiej wojny światowej (2009).

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia