Cięcia. Mówiona historia transformacji

Joanna Wawrzyniak

Wydanie: Cena:
44,91 zł
44,91 zł 49,90 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Jak wyglądała transformacja oczami pracowników i pracowniczek zakładów Wedla, które były przejmowane kolejno przez PepsiCo, Cadbury i azjatycki koncern Lotto Group? Jak widzieli ją ludzie związani zawodowo z przejętym przez Heinekena browarem w Żywcu, wykupionymi przez Nestle Winiarami czy Fabryką Samochodów Osobowych w Żeraniu, którą przejęło Daewoo i AvtoZaz?

Socjolożki Aleksandra Leyk i Joanna Wawrzyniak postanowiły się tego dowiedzieć bezpośrednio od samych zainteresowanych. Rozmawiając z nimi i z pracownikami i pracownicami innych podmiotów, które przeszły drogę od socjalistycznej fabryki do międzynarodowej korporacji, autorki stworzyły brutalny i niejednoznaczny obraz polskiej transformacji. 

Szczegóły

Liczba stron:
528
Projekt okładki:
Marcin Hernas | www.tessera.org.pl
Skład:
Marcin Hernas | www.tessera.org.pl
ISBN:
978-83-66232-31-0
Rok wydania:
2019
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Twarda okładka

Zobacz też

BIO

JW

Joanna Wawrzyniak

Socjolożka i historyczka, pracuje w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie kieruje Pracownią Pamięci Społecznej. Autorka licznych prac z zakresu historii społecznej, intelektualnej, socjologii pracy i pamięci zbiorowej. Wydała między innymi książki: Memory and Change in Europe: Eastern Perspectives (z Małgorzatą Pakier; 2016);  Enemy on Display: The Second World War in Eastern European Museums (z Zuzanną Bogumił et al; 2015); Veterans, Victims and Memory: The Politics of the Second World War in Communist Poland (2015); Stefan Czarnowski: Listy do Henri Huberta i Marcela Maussa (z Kornelią Kończal; 2015); Buntownicy. Polskie lata 70. i 80. (z Anką Grupińską; 2011); ZBoWiD i pamięć drugiej wojny światowej (2009); ZMP w terenie (2000).

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt został dodany do Twojej listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies