23 marca, piątek, o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie do Muzeum Władysława Broniewskiego (ul. Jarosława Dąbrowskiego 51, 00-561 Warszawa) o Zgubiłem okulary. Listy z lat 1947-1962 Wandy i Władysława Broniewskich z autorką opracowania dr hab Wiolettą Bojdą porozmawia Eliza Czapska.

Zapraszamy!


Życie prywatne miesza się tutaj z życiem zawodowym, ważne z mniej ważnymi tematami. Jest to opowieść o życiu Wandy i Władysława w tej nowej Polsce, Polsce Ludowej, w Polsce komunistycznej. To jest opowieść o tym, jak trzeba było układać się, lub nie, z nową władzą. O przywilejach, korzyściach, wyjazdach zagranicznych, o niezłych zarobkach, ale także o próbach zagłuszenia wyrzutów sumienia. Ta książka jest wspaniałym dodatkiem do opowieści o życiu Broniewskiego (…) Wszystko to stanowi zwartą całość i bardzo interesująco się to czyta.
Michał Nogaś, Wyborcza.pl

Broniewski był namiętnym epistolografem, pisał emocjonalnie, gorąco, soczyście, ale i erudycyjnie, to nie był poetycki prawdziwek skupiony wyłącznie na swoim poetyckim jestestwie. Kapitalne listy, historia Polski w tle, kultura, sztuka, personalia i charaktery.
Krzysztof Lubczyński, Pisarze.pl