Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu oraz Teatr Ósmego Dnia zapraszają na spotkanie wokół antologii Transfer! Teksty dla Teatru pod redakcją Joanny Krakowskiej. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu "Teatr jako Fabryka", w trakcie którego będziemy rozmawiać o strukturalnych, pracowniczych i materialnych aspektach współczesnego teatru polskiego

W spotkaniu wokół Transferu wezmą udział redaktorka książki, Joanna Krakowska oraz dramatopisarka Jolanta Janiczak. Spotkanie poprowadzi Patryk Walaszkowski (Krytyka Polityczna).

22 listopada, wtorek, godz. 19. 00, Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań


Wstęp bezpłatny, prosimy o rezerwację wejściówek pod numerem telefonu: 61 855 20 86 lub mailowo: teatr[at]osmego.art.pl

O książce:
Teksty zebrane w antologii są świadectwem głębokiej i bezprecedensowej przemiany, jaka zaszła w polskim teatrze publicznym w ciągu ostatniej dekady. Przemiana ta dotyczy zarówno tematów podejmowanych na scenie, jak i strategii ich przedstawiania; zarówno relacji z widownią przez odnoszenie się do jej doświadczeń społecznych i kulturowych, jak i struktury wewnątrzteatralnej – relacji w zespole twórców, podziału ról i zadań podczas tworzenia spektakli. W tekstach dla teatru – pisanych dla konkretnych twórców, teatrów, widowni – widać wszystkie te kwestie i ich reformatorski potencjał. Odbija się w nich żywa historia teatru publicznego XXI wieku.

Cykl "Teatr jako fabryka":
Spotkanie ma inaugurować cykl organizowany przez Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu we współpracy z Teatrem Ósmego Dnia poświęcony politycznym i ekonomicznym kontekstom teatru współczesnego. W ramach całego cyklu interesuje nas świeże spojrzenie na ekonomiczne i polityczne realia pracy lokalnych twórców. Zapraszamy na spotkania zarówno artystów oraz twórców związanych z deskami poznańskich teatrów, jak i wszystkich zainteresowanych współczesną kondycją sztuki teatralnej.