Razem z Polskim Towarzystwem Psychodelicznym zapraszamy na spotkanie promocyjne wokół książki Macieja Lorenca "Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny", które odbędzie się 9 września o godz. 18 w poznańskim KontenerArt. Rozmowę poprowadzi Norbert Jamróz.

Maciej Lorenc to członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Ukończył socjologię na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki "Czy psychodeliki uratują świat?" oraz "Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny", współpracownik Narkopolityki, tłumacz wielu książek poświęconych psychodelikom, m.in. autorstwa Alberta Hofmanna, Jamesa Fadimana, Torstena Passie, Stanislava Grofa i Ricka Strassmana.

O książce:

Po dekadach demonizacji i kryminalizacji, psychodeliki przeżywają niezwykły renesans dokonujący się na pograniczu nauki, kultury i biznesu. Najpowszechniej badaną substancją z tej grupy jest psylocybina, która odpowiada za psychoaktywne właściwości grzybów nazywanych "halucynogennymi" albo "magicznymi". Wyniki coraz liczniejszych eksperymentów wskazują, że może ona pomagać nie tylko w leczeniu szeregu zaburzeń psychicznych, takich jak depresja czy uzależnienia, ale również w zgłębianiu zależności między mózgiem i świadomością.

Maciej Lorenc przedstawia aktualny stan wiedzy o właściwościach psylocybiny, a także przybliża jej bogatą i złożoną historię, która zaczęła się znacznie wcześniej niż działania na rzecz jej kryminalizacji czy próby włączenia jej do zachodniego systemu biomedycznego jako leku.

9.09.2023 | POZNAŃ | KONTENERART | 18.00

Szczegóły wydarzenia na portalu Facebook.