LSD, psylocybina, MDMA i meskalina - to tym czterem substancjom poświęcone zostały odcinki serialu dokumentalnego na podstawie książki Michaela Pollana "Jak zmienić swój umysł". Premiera już 12 lipca na Netflixie!

Nagrodzony Oscarem Alex Gibney i autor bestsellera "New York Timesa" Michael Pollan przedstawiają serial dokumentalny w czterech częściach, z których każda poświęcona jest jednej z substancji o silnym wpływie na ludzki umysł: LSD, psylocybinie, MDMA i meskalinie. Michael Pollan jako przewodnik zabiera nas w podróż ku granicom nowego psychodelicznego renesansu. Przyjrzymy się prawie zapomnianej historii tych substancji oraz poznamy ich możliwości w kontekście leczniczym, psychoaktywnym i kulturowym. (materiały producenta)

Serial oparty jest na książce "Jak zmienić swój umysł", w której autor zabiera nas w fascynująca podróżą po historii badań nad psychodelikami, które rozkwitły w latach sześćdziesiątych XX wieku, aby szybko stracić miano obiecujących leków i trafić na listę substancji zakazanych. Aby oddzielić prawdę od mitów, przeszukuje archiwa, ale również spotyka się z grupą psychodelicznych ewangelistów, którzy wieszczyli ich zbawienny wpływ nie tylko na ludzi, ale również porządek społeczny. Ostatecznie decyduje się na wypróbowanie ich działania na samym sobie. W tym celu zaczyna eksplorować podziemną społeczność terapeutów psychodelicznych, aby znaleźć przewodników, którym gotów będzie zaufać. "Jak zmienić swój umysł" to nie tylko barwna opowieść o psychodelicznych podróżach, ale też mocno osadzono w nauce historia o granicach ludzkiego poznania, zagadce świadomości, poszukiwaniu szczęścia i sensu życia.

Książka dostępna w sklepie Wydawnictwa KP.