W skrytości naszych serduszek mieliśmy nadzieję na taki właśnie werdykt jury. Zarówno Natalia Judzińska, autorka książki "Po lewej stronie sali", jak i Jakub Gałęziowski, autor książki "Niedopowiedziane biografie", nie zatrzymali się na nominacjach i nie jedna a dwie Nagrody Klio trafiły do naszych autorów.

Przyznawana od 1995 roku nagroda jest wręczana autorom i autorkom za wybitny wkład w badania historyczne. Z tym większą dumą i radością donosimy, że Nagroda Klio II stopnia w kategorii monografia naukowa powędrowała dziś do Natalii Judzińskiej za książkę "Po lewej stronie sali. Getto ławkowe w międzywojennym Wilnie" a Nagrodę Klio II stopnia w kategorii autorskiej otrzymał Jakub Gałęziowski, autor książki "Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny".

To dla nas kolejny dowód na to, że to, co robimy ma sens a nasza seria historyczna ceniona jest nie tylko przez czytelniczki i czytelników, ale i środowisko historyków i historyczek. Nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z nimi!

Więcej informacji na stronie nagrody.