15 maja o godz. 20.00 w Kinotece PKiN w ramach 16. Docs Against Gravity odbędzie się pokaz filmu „Anders, ja i jego 23 inne kobiety” oraz debata z udziałem Joanny Jędrusik, autorki "50 twarzy Tindera".

Informacje o biletach: https://mdag.pl/16/pl/warszawa/page/Informacje

O FILMIE:

ANDERS, JA I JEGO 23 INNE KOBIETY

(Anders, jag och hans 23 andra kvinnor)

reż. Nahid Persson/Szwecja, Norwegia, Finlandia/2018/90 min.

Gdy Nahid przesunęła palcem w prawo na ekranie smartfona, nie spodziewała się tego, co ją czeka. 49-letni Anders, przystojny tenisista, okazał się zainteresowany nią, 57-letnią kobietą. Ich pierwsze randki były wspaniałe, kolejne jeszcze lepsze. Nahid poznała przyjaciół Andersa, co wróżyło poważniejszy związek. Jej wątpliwości zaczął budzić fakt, że pod zdjęciami mężczyzny na Facebooku pojawia się wiele poufałych komentarzy innych kobiet. Postanowiła do nich napisać. Okazało się, że nie jest jedyna.

O DEBACIE:

Dlaczego wchodzimy w tak zwane „związki z przeszkodami”? Jakie kobiety wchodzą w związek z mężczyzną, który spotyka się jednocześnie z innymi 23 kobietami? Na czym polega taka relacja? Czy partnerzy dobierają się na zasadzie deficytów? Kim jest współczesny Casanova? A kim kobieta, która wiąże się z takim partnerem? Co ich łączy? Co przyciąga ich do siebie? Czemu kobietom wydaje się, że potrafią zmienić partnera? Gdzie tkwi pułapka, w którą wpadają? Jak ją ominąć dużym łukiem? Czy ludzie się tak naprawdę zmieniają? Nawet, gdy chcą tej zmiany? Czy „normalny” mężczyzna lub kobieta to nudny partner? Z którym bohaterem lub bohaterką utożsamiliście się bardziej - z Nahid czy Andersem, i dlaczego? Jakie emocje czujecie w trakcie tego filmu: zrozumienie, irytację, znudzenie, złość?

Prowadząca:

Martyna Harland - autorka projektu Filmoterapia.pl, psycholożka Uniwersytetu SWPS. Pracuje jako dziennikarka miesięcznika „Sens”.

Goście:

Kaja Tomczyk - psycholożka społeczna, trenerka dorosłych i młodzieży. Specjalizuje się w szkoleniach interpersonalnych. 

dr Karol Jachymek - kulturoznawca, filmoznawca. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

Jacek Masłowski - Prezes Zarządu Fundacji Masculinum. Psychoterapeuta Warszawskiego Ośrodka Psychiatrii i Psychoterapii. Współzałożyciel firmy Szkoleniowo Doradczej Kaizen Perfection S.C..

Joanna Jędrusik – kulturoznawczyni, przez lata na etacie w korpo. Prowadzi fanpejdża: Swipe me to the end of love. Lubi Balzaca i gry komputerowe. Autorka książki "50 twarzy Tindera" wyd. Krytyka Polityczna