Stoimy dziś przed wyjątkową szansą stworzenia przyszłości, która będzie nie tylko bardziej zrównoważona, ale zwyczajnie lepsza.

Inspiracją dla rozmowy jest książka Christiany Figueres i Toma Rivetty-Carnaca "Przyszłość zależy od nas. Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów" porozmawiamy o naszych szansach na lepszą przyszłość.

Jak ma wyglądać zeroemisyjna Polska? Jak możemy ją stworzyć? Czy wystarczy transformacja energetyczna? Czy w obliczu postępującej katastrofy klimatycznej ciągle możemy zachować optymizm?

W rozmowie udział wezmą: dr Joanna Maćkowiak-Pandera, Jakub Wiech i Monika Sadkowska. Prowadzenie: Jaś Kapela

Joanna Maćkowiak-Pandera (ur. 1975) – prezeska Forum Energii, ekspertka ds. energetyki i klimatu, działaczka społeczna i urzędniczka państwowa, doktor nauk biologicznych, w 2011 podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Monika Sadkowska – aktywistka, kulturoznawczyni, performerka. Współpracowała z m.in. z Fundacją Rozwój TAK – Odkrywki NIE, ClientEarth Prawnicy dla Ziemi i współtworzyła Obóz dla Klimatu. W wolnym czasie współprowadzi Chór Klimatyczny.

Jakub Wiech (ur. 1992 ) – prawnik, dziennikarz, komentator. Autor książki "Energiewende. Nowe niemieckie imperium". Zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24.com. Więcej: http://www.jakubwiech.com/

https://www.facebook.com/jakub.wiech.mikroblog

Spotkanie będzie transmitowane tutaj:

https://www.facebook.com/events/747260805930921