podcaście Wydawnictwa Krytyki Politycznej Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie. Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami.W najnowszym odcinku podcastu polecają letnie nowości z serii Nie-fikcja.

"Zderzenie czołowe. Historia katastrofy pod Szczekocinami" Bartosza Jakubowskiego to dziennikarskie śledztwo dotyczące największej polskiej katastrofy kolejowej w XXI wieku. Autor, jako jedyna osoba postronna, miał dostęp do materiałów ze sprawy sądowej, rozmawiał z uczestnikami katastrofy, mieszkańcami okolicznych domów, którzy pospieszyli z pomocą, strażakami. To jest ta budująca część pokazująca ludzką solidarność. Druga to codzienność kontrolerów ruchu, którzy odpowiadają za naszą bezpieczną podróż po torach.

"Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu" Andrzeja Andrysiaka to historia o Radomsku, która mogłaby się wydarzyć zapewne w każdym polskim mniejszym mieście. Autor rozprawia się z naszym mitem o sukcesie polskiej samorządności. Jest tutaj wszystko – lokalne układy i układziki, niemalże mafijne porachunki, żydowskie majątki, afery na plebanii i pomagający w wygraniu wyborów ekspert ze stolicy.

"Superniania kontra trzyletni Antoś. Jak telewizja uczy wychowywać dzieci" Anny Golus to reportaż o programach telewizyjnych, które pokazywały nam, jak postępować z niegrzecznymi dziećmi. Autorka obnaża zakłamanie i szkodliwość najbardziej popularnych programów i tłumaczy, dlaczego zamiast karnego jeżyka lepiej skupić się na budowaniu relacji.

Podcast dostępny na stronie Krytyki Politycznej, Spotify, Soundcloud oraz Apple Podcast.