O CZYM BĘDZIEMY DYSKUTOWAĆ?

Wciąż popularny stereotyp zakłada, że informatyka czy programowanie to "męskie" zawody. To przekonanie utrzymuje się nawet pomimo niewygodnej prawdy: w ogromnym stopniu to właśnie kobiety, także w Polsce, były pionierkami prac nad rozwojem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. 

Współcześnie branża IT jest jedną z nielicznych, które wciąż gwarantują realne szanse na dobre zarobki i warunki pracy oraz prawdziwą samodzielność. Czy programowanie może spełnić nadzieję o feministycznej emancypacji przez pracę? Czy dzisiejsze dziewczynki i uczennice za kilka lat będą wciąż mogły "załapać" się na korzyści z czwartej rewolucji przemysłowej? I co może te plany pokrzyżować?

KTO BĘDZIE ZABIERAŁ GŁOS?

Gościem "Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego Książki Społecznej”  będzie Karolina Wasielewska, dziennikarka prowadząca bloga „Girls Gone Tech” i autorka wydanej w tym roku książki “Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki”.  Spotkanie online poprowadzi Filip Konopczyński z Fundacji Kaleckiego. Zachęcamy Czytelniczki i Czytelników do aktywnego udziału w spotkaniu i przygotowania pytań, które będzie można podczas niego zadawać. Dla osób, które nie zdążą przeczytać do czwartku całej książki - ważna informacja: dyskusja będzie skoncentrowana wokół rozdziałów "Brotopia" oraz "Szaradzistki".

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W DYSKUSJI?

Spotkanie będzie przeprowadzone na platformie ZOOM, który ma ograniczoną liczbę uczestniczek_ków - dlatego osoby, które chcą wziąć udział w dyskusji, prosimy o zapisy poprzez ten formularz: https://forms.gle/s5WjKBnnWXvUh92P7 Po wypełnieniu formularza w ciągu jednego dnia roboczego prześlemy link do spotkania na Zoomie oraz lekturę - fragment książki "Cyfrodziewczyny", wokół której skoncentrowana będzie dyskusja.

Osoby, które nie chcą brać czynnego udziału w dyskusji, zapraszamy do śledzenia transmisji ze spotkania na Facebooku Krytyki Politycznej.

Wydarzenie jest elementem programu "Centrum Jasna" realizowanego przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego we współpracy z Fundacją Kaleckiego. Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Czwartek, 23.07, online