Laureatka nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej za powieść „Mięso” Dominika Dymińska w rozmowie z Przemysławem Guldą postawi diagnozę współcześnie dorastającej młodzieży, rozpaczliwie poszukującej zrozumienia, gotowej do zwierzeń i spotkań raczej w sieci niż w realu.

8 marca, piątek, godz. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 33, IIp., Gdańsk

Dymińska na kartach swojej powieści wydobywa żywe „mięso” dojrzewania – odkrywanie seksualności, naukę akceptacji rozrastającego się ciała, lęk towarzyszący próbom oderwania się od nadopiekuńczych rodziców. Bohaterka debiutu przebrana w ciało autorki rozpaczliwie poszukuje miłości, doświadcza bólu rozstań, próbuje znaleźć akceptację poprzez przypadkowe kontakty z mężczyznami poznanymi w internecie.

Dominika Dymińska (1991) – pisarka, tłumaczka, recenzentka kulinarna, studentka lingwistyki stosowanej. Prowadzi bloga o restauracjach: tastespotting.wordpress.com . W 2012 roku została laureatką Warszawskiej Premiery Literackiej za debiut prozatorski Mięso .

Przemysław Gulda – dziennikarz „Gazety Wyborczej”, doktor nauk prawnych. Autor dwóch książek Chłopcy i dziewczęta w Polsce i Siedemnaście sekud oraz współautor przewodnika Zrób to w Trójmieście.