Na portalu Dzienniki Urzędnicze ukazały się recenzje reportaży Wydawnictwa Krytyki Politycznej - "Projektu rozwód" Izabeli Kosmali/Świerczyńskiej, "Ołowianych dzieci. Zapomnianej epidemii" Michała Jędryki i "Kebabistanu. Rzeczy o polskim daniu narodowym" Krystiana Nowaka.

"Projekcie rozwód" autor pisze tak:

„Projekt rozwód” przeczołguje. Zarówno czytelnika, jak i autorkę. (...) Pisał lata temu Edward S. – choć nikt, poza mną, stara się tego nie cytować – że dowodem na płynięcie czasu jest to, że miłość między dwoma ludźmi gaśnie. W gruncie rzeczy książka nie opowiada o rozwodach, ale o tym wygasaniu, ustawaniu i płowieniu.

Cały tekst dostępny jest tutaj.

Z kolei o "Kebabistanie" możemy przeczytać:

Fantastyczne są te zdjęcia. Cała brzydota jest w nich, te naćkane ścienne tabliczki, te nieskładne dzieła architektury późnych dziewięćdziesiątych i wczesnych zerowych. Aż czuć zza ujęć zapach, aż ślinianki pracują intensywnie.

Poszedłbym na kebaba po tej książce, to znaczy, że przemawia do mnie. Piszą w niej, że jest pyszny, choć nie potrafiłem się do tego przekonać.

Recenzję można przeczytać tutaj.

Opinia na temat "Ołowianych dzieci" brzmi:

(...) ołowica nie przypomina koronawirusa. Jest podstępna, wieloletnia, rośnie z człowiekiem, po cichu wyniszcza. Jedno nie zmienia się przez lata: władza nie lubi testów. Prawda nie jest dla nikogo wygodna. O ołowicy nie wolno było mówić po imieniu.

Cały tekst dostępny jest pod tym linkiem.

Wszystkie trzy książki możecie kupić w naszym sklepie internetowym - tutajtutaj i tutaj.