Łukasz Saturczak recenzuje książkę Prześniona rewolucja. Ćwiczenia z logiki historycznej Andrzeja Ledera w „Czasie kultury” (24.07.2014):

„Najważniejszy element rewolucji lat 1939–1945 to jednak reforma rolna z 1944 roku. Filozof przypomina bardzo długą historię animozji chłopsko-pańskich, w których ta pierwsza strona od wielu wieków szukała sprawiedliwości w odwecie za lata upokorzeń, co najlepiej zobrazował Stanisław Wyspiański w „Weselu”. Wystarczyło niecałe pół wieku, aby to, czego bali się portretowani w narodowym dramacie panowie, zmieniło się w tak nieprzewidywalny sposób (...).

Podbudowana racjonalnymi sądami teza Andrzeja Ledera, mająca udowodnić, że rewolucja to nie tylko bunt społeczny wymierzony w ciemiężyciela, ale również samo spełnienie fantazji, choć wykonane cudzymi rękoma, jest dość mocna (...).

Istnieje jeszcze w dzisiejszej Polsce napięcie między dawnymi stronami konfliktu – pojawiające się co jakiś czas tęsknoty byłych dziedziców za utraconą ziemią czy usilne poszukiwanie szlacheckiej tożsamości świadczą o narodowym kompleksie klasowym, którego bez wątpienia należy się w końcu pozbyć.”

Zamów książkę w promocyjnej cenie w Księgarni KP.

Książka jest również dostępna jako e-book.