Można oczywiście drwić ze strachu przed usmażonymi falami mózgami albo drwić z Kraśnika, który chciał zablokować, które chciało właściwie całą nowoczesność zablokować. Ale za tymi lękami stoją naprawdę trudne i poważne kwestie, które Drozda dosyć szczegółowo śledzi – Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska w podcaście "Techstorie" rozmawiają o "Miejskich strachach".

Drozda wybiera i opisuje mity, ale w ich sercu zawsze są miasta. Ważne jest da niego to, o czym pisze już we wstępie, czyli to, że wszystkie te ruchy łączy polityczny rys. To temu politycznemu charakterowi poświęca najwięcej miejsca. 

Można oczywiście drwić ze strachu przed usmażonymi falami mózgami albo drwić z Kraśnika, który chciał zablokować, które chciało właściwie całą nowoczesność zablokować. Ale za tymi lękami stoją naprawdę trudne i poważne kwestie, które Drozda dosyć szczegółowo śledzi. […] Co tu się zadziało, że Kraków, który ma potężny problem ze smogiem, wysypał ze swojego budżetu pieniądze na walkę z fikcyjnym problemem elektrosmogu i niemalże wdrożył strategię walki z elektrosmogiem? […]

To dobra lektura dla czytelników zainteresowanych pogłębieniem refleksji na temat zmian, różnych zmian, pozostających często poniżej progu widoczności, a także dla tych, którzy są zainteresowani tym, skąd takie a nie inne zawirowania i chaos w naszym otoczeniu. Mam nadzieję, że Drozda napisze ciąg dalszy.

Całość rozmowy wysłuchacie w 85. odcinku podcastu "Techstorie", dostępnego na stronie Radia TOK FM i na platformie Spotify.