"Gotowi na zmianę. O mężczyznach, męskości i miłości", to książka dla wszystkich - wywołuje smutek, łzy i ruchy potakiwania głową - pisze Baba od polskiego o książce bell hooks.

Dawno nie czytałam książki na tyle podejść i nie sapałam przy niej jak lokomotywa. Wbrew pozorom jest to rekomendacja. Wiem, jak bell hooks pisze i o czym pisze, jestem orędowniczką głoszonej przez nią pedagogiki doświadczenia i empatii, jednak ta książka dała mi do wiwatu. (...)

Filozofka pokazuje z czego wynikają takie mroczne myśli i skąd bierze się ten głód miłości połączony ze strachem, dlaczego nie wychodzimy z toksycznych relacji i piszemy usprawiedliwienia dla oprawców (nie bije mocno), wiążemy się z ludźmi, z którymi nie łączy nas wspólnota emocji. Autorka pokazuje też, jak kobiety pielęgnują te postawy dominacji i wychowują synów w okowach przemocy, bez pozwolenia im na rozumienie uczuć, jak krzywdzą córki, którym bronią złości, jak pokazują synom, że złość trzeba wyładować. Uch. Trudno o tym pisać. (...)

Jest prosta recepta na wyjście z kołowrotka krzywd: jest nią zmiana i wychowanie w etyce miłości, a to nie wydarzy się wtedy, gdy będziemy działać odwrotnie do naszych rodziców, bo wówczas staniemy się jak dziadkowie. (…) Bardzo polecam tę książkę przyszłym ojcom i matkom. (...)

Cała recenzja dostępna jest na stronie FB Baby od polskiego.

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.