Słowacki był gejem i romansował z Krasińskim?! - to sensacyjne pytanie zadaje na swoich łamach "Super Express" odwołując się do książki Marty J. Nowickiej, "Słowacki. Wychodzenie z szafy". Jak widać, plotki o romansie XIX-wiecznych wieszczów wciąż rozpalają ciekawość i emocje.

Juliusz Słowacki i Zygmunt Krasiński to dwaj z trzech narodowych wieszczów polskich. Właśnie pojawiły się szokujące informacje na temat ich życia prywatnego. Wiele wskazuje na to, że wieszczowie mieli ze sobą romans. "Zygmunt i Juliusz uprawiali ze sobą seks co najmniej raz. Niewykluczone, że właśnie w tej sprawie Krasiński konsultował się potem z seksuologiem" - czytamy w dwumiesięczniku "Książki. Magazyn do Czytania". Czy Juliusz Słowacki był gejem? (...)

Juliusz Słowacki miał romans z Zygmuntem Krasińskim?! W sieci pojawiły się fragmenty skandalizującej książki Marty Nowickiej pt. "Słowacki. Wychodzenie z szafy". Lektura może stać się pozycją obowiązkową dla społeczności LGBT, bo to, co napisała autorka, doskonale obrazuje nie tylko wewnętrze rozterki, które miały targać autorem "Balladyny" i "Kordiana", lecz także problemy ludzi nieheteroseksualnych w dobie romantyzmu. Zdecydowanie najciekawszy jest jednak wątek rzekomego romansu Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego. (...)

Cały tekst do przeczytania na stronie "Super Expressu".

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.