Alicja Szyguła dla portalu "Ryms" (2.09.2016) recenzuje książeczkę dla dzieci Wojna, która zmieniła Rondo Art Studio Agrafka.

Trafnym zabiegiem jest to, że twórcy książki zestawiają kruchość z brutalną siłą, pokazując, jak ważne jest ocalenie tej pierwszej. I to może trafić dzieciom do przekonania, pozwalając pojąć, że wojna nie tylko fizycznie niszczy, ale dyktuje własne reguły - deprawuje, pozbawia wrażliwości, niszczy więzi. Nie jest starciem idei, anonimowych militarnych potęg i superbohaterów o odnawiającej się mocy, tylko walką istot podatnych na zniszczenie. Trójka kruchych bohaterów jest ujmująca, z bliznami tym bardziej bliska.

Romanyszyn i Łesiw to przede wszystkim graficy, toteż przez książkę warto iść uważnie, badając szczegóły ilustracji, cofając się, porównując strony pozornie takie same. Wizualne drobiazgi zmuszają do skupienia, a barwy prowadzą czytelnika w sposób oczywisty, wyznaczając w książce obszary jasne i mroczne. Bo właśnie do symboliki jasności i mroku autorzy najczęściej się odwołują.