"Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać" to zapierająca dech w piersiach reportażowa opowieść o polskiej wodzie - pisze redakcja portalu Komserwis w recenzji ksiażki Jana Mencwela.

Czym jest Wielkie Osuszanie Polski? Dlaczego wpływa to negatywnie na krajową gospodarkę wodną? Czego możemy nauczyć się od ptaków terenów podmokłych? Co to znaczy „zasadzić deszcz”? Dlaczego naturalna retencja wody jest tak ważna? To tylko kilka pytań z wodą w tle, na które znajdziemy odpowiedź w książce "Hydrozagadka". (...)

Jan Mencwel nie tylko zna się na kwestiach ekologii, ale też kolejny raz udowadnia, że potrafi świetnie pisać. Książka "Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać" Wydawnictwa Krytyki Politycznej to zapierająca dech w piersiach reportażowa opowieść o polskiej wodzie. Opowieść naszpikowana faktami, liczbami, ciekawostkami, wskazówkami i rozwiązaniami, ale też literackimi nawiązaniami i metaforami. Tę książkę po prostu doskonale się czyta!

Jan Mencwel nie ukrywa też, że chciałby, aby każdy czytelnik sam zaczął obserwować otaczający go krajobraz wodny i wyciągać wnioski. Co się w nim zmieniło? Jak było dawniej? Co może nas niepokoić? Często takie indywidualne obserwacje są pretekstem do międzypokoleniowych rozmów o klimacie.

Cała recenzja dostępna jest na stronie portalu Komserwis.