Katarzyna Kurowska, autorka bloga Przekładaniec Kulturalny, przeczytała i zrecenzowała "Kebabistan. Rzecz o polskim daniu narodowym" Krystiana Nowaka.

Swoją recenzję, na cześć budki z kebabem z Zielonej Góry, zatytułowała hasłem reklamowym tego lokalu - "Ociekamy kebabistością". Oto, co m.in. pisze o reportażu Nowaka:

Tak więc Nowak pokazuje nam Kebabistan od zaplecza, jednak te podróże do różnych barów i restauracji stanowią pretekst do pokazania czegoś większego. Choć bohaterami Nowaka są przede wszystkim migranci reprezentujący różne kraje Bliskiego Wschodu, ich historie składają się na obraz Polski. I wierzcie mi, że jest to jeden najgorszych portretów, z jakim się spotkałam. Podobnie jak autor jestem przerażona doświadczeniami mieszkających tu od lat uchodźcami i migrantami. I chyba nikt, kto nie siedzi w tym temacie, do końca nie zdawał sobie sprawy, jak wygląda polityka migracyjna w Polsce. Wiemy, że trudno uzyskać w naszym kraju azyl polityczny i status uchodźcy, o obywatelstwie nawet nie wspominając. Wiemy, że jesteśmy krajem nietolerancyjnym i zamkniętym na kryzys migracyjny, podpierając się mnie lub bardziej słusznymi obawami. Ale to jest wierzchołek góry lodowej.

Całą recenzję można przeczytać tutaj, a książkę o kebabach kupicie tutaj.