Przemysław Gulda z trójmiejskiej Wyborczej (24.02.2016) recenzuje reportaż Marty Abramowicz Zakonnice odchodzą po cichu.


"Ten temat od dawna leżał w zasięgu wzroku, a jednak nikt go nie zauważał i nie chciał się po niego schylić. Tak jakby go nie było. O księżach odchodzących ze stanu duchownego mówiło się i pisało ostatnio bardzo dużo. Wielu z nich przez moment stawało się bohaterami mediów, które zajmowały się zarówno duchową, jak i czysto ludzką, jeśli nie wręcz po prostu cielesną, stroną ich decyzji. Wielu z nich należało wcześniej do elity polskiego kleru: udzielali się publicznie, byli znani na różnych forach, ich głos był słyszalny w wielu miejscach. (...)

Marta Abramowicz dokonała czegoś niezwykłego. Nie tylko zwróciła uwagę na tę sprawę, ale zdołała dotrzeć do wielu takich kobiet i namówić je na bardzo osobiste zwierzenia, związane z ich życiem i ich decyzją, oznaczającą z reguły opuszczenie wspólnoty i utratę punktu odniesienia, oznaczającą konieczność konstruowania życia zupełnie od nowa."


Książkę można kupić w sklepie wydawnictwa w promocyjnej cenie.