Książka ta świetnie się sprawdzi, jeśli jesteś zainteresowana nierównościami społecznymi z ekonomicznego punktu widzenia, ale jednocześnie o ekonomii nie wiesz za wiele - sprawdzamy co bookstagram mówi o "Krótkiej historii równości" Thomasa Piketty'ego.

@dyrektor_negacja: Thomas Piketty potrafi opowiadać o złożonych zagadnieniach wartkim językiem, dzięki czemu ryzyko ziewania podczas lektury książki o społeczno – gospodarczych przeobrażeniach jest niewielkie. Tytułowa równość zawiera się w pojęciu własności, której zawirowania historycznie ostatnich stuleci nie pozbawiły nienaruszalnego charakteru, a co stanowi przeszkodę na drodze ku całkowitemu rozmontowaniu światowego układu geopolitycznego. System zabezpieczenia społecznego, progresywność podatków, przyznanie kobietom praw wyborczych i wiele innych zdobyczy poprzednich pokoleń to nadal kropla w morzu potrzeb, choć zdaniem autora wspomniana kropla drąży skałę, wobec czego istnieje szansa na pozytywny obrót spraw w przyszłości. (...)

@oribunny.books: Książka ta świetnie się sprawdzi, jeśli jesteś zainteresowana nierównościami społecznymi z ekonomicznego punktu widzenia, ale jednocześnie o ekonomii nie wiesz za wiele. (...) Autor opowiada nam o najważniejszych elementach powodujących dysproporcje w społeczeństwie, skąd się one wzięły, jaki mają wpływ na nasze codzienne życie, i robi to w sposób, który zrozumie chyba każdy.

Więcej recenzji znajdziecie na naszym Instagramie.