Zamiast tego Maria Mamczur oddaje głos osobom, które doświadczają dyskryminacji na własnym ciele. Wraz z bohaterkami reportażu pokazuje, jak być grubą w świecie, w którym grubość się potępia czy skąd biorą się uprzedzenia - pisze Natalia Zoń z portalu "proanima.pl" o książce "Gruba", i umieszcza ją wśród 6 najlepszych reportaży napisanych przez kobiety.

W "Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach" na próżno szukać porad dietetycznych, praktycznych wskazówek jak być piękną i młodą czy wzruszających historii osób, których ciała nie przystają do wyznaczonego kanonu piękna. Brak tu także niezwykłych metamorfoz prowadzonych pod okiem niezwykłych specjalistów, aby jedynie zapewnić innym rozrywkę.

Zamiast tego Maria Mamczur oddaje głos osobom, które doświadczają dyskryminacji na własnym ciele. Wraz z bohaterkami reportażu pokazuje, jak być grubą w świecie, w którym grubość się potępia czy skąd biorą się uprzedzenia. Porusza też temat tego, co to właściwie jest fatfobia i jakie są jej skutki. (...)

Całe zestawienie dostępne jest na portalu "proanima.pl".

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.