Trzeci rok z rzędu w ramach akcji Międzynarodowe Czytanie redakcja Tygodnika "Polityka" prezentuje książki istotne, snujące mądrą opowieść o współczesnym świecie. W 2021 roku na liście znalazły się aż trzy książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej - "To nie jest propaganda" Petera Pomeransteva, "Testo ćpun. Seks, narkotyki i polityka w epoce farmakopornografii" Paula B. Preciado oraz "Ekonomia obwarzanka" Kate Raworth. 

Międzynarodowe Czytanie, wspólna akcja Teatru Studio i „Polityki”, to nasza doroczna alternatywna lista lektur dla wprawnego, dojrzałego czytelnika, a mamy nadzieję, że układa się już w nowy, coraz szerszy kanon – zestawienie książek współczesnych i opowiadających o współczesności. Tegoroczna, trzecia edycja plebiscytu to kolejnych 20 tytułów, wydanych w Polsce w ostatnich dwunastu miesiącach, komentujących gorące, aktualne tematy. Pełną listę (niżej w całości) zaprezentowaliśmy 5 września o godz. 19 na placu Defilad przed stołecznym Teatrem Studio. Nie ma na niej książek szeroko komentowanych, przyświecała nam bowiem idea, by wskazać to, co być może przeoczone i mniej znane. (...)

W tym roku lektury wybrali: pisarka i reportażystka Małgorzata Rejmer, reżyserka i dramaturżka Weronika Szczawińska, politolog i dziennikarz Michał Sutowski, filozof i publicysta Tomasz Stawiszyński, kurator projektu Plac Defilad i inicjator akcji Tomasz Plata oraz nasi redakcyjni koledzy: Justyna Sobolewska i Edwin Bendyk.

Całą lista dostępna jest na stronie Tygodnika "Polityka".

Książki do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.