Inga Iwasiów recenzuje Matkę Feministkę Agnieszki Graff w „Nowych Książkach” (nr 7/2014):

„Agnieszka Graff podkreśla, iż zmiany wymaga dotychczasowe podejście rynkowe. Pracodawca musi przyjąć, iż opieka nad dzieckiem nie jest wadą kobiety, lecz pewnym etapem życia, ponadto nie rymuje się tylko z płcią żeńską, także mężczyźni miewają dzieci (...).

Matka Feministka nie przestaje analizować feministycznym okiem mechanizmów władzy i praw panujących w piaskownicy. Stawia przenikliwe diagnozy polityczne i edukuje w sprawach podstawowych, takich jak wybór zabawek, obyczaje społeczne na placu zabaw, potrzeba tworzenia macierzyńskich wspólnot (...).

Nie da się ukryć: mainstream czeka na matki, nawet jeśli są wściekłe. Wściekłość bowiem może być w tym przypadku usprawiedliwiona, gdyż służy najważniejszej, kobiecej sprawie, jaką jest opieka nad dziećmi (...).

Nowa książka Agnieszki Graff pokazuje, iż nie ma czystych teorii, dobra teoria czerpie z życia i chce wpływać na życie. Ta ma pełne szanse wywierania wpływu: klarowna, miejscami dowcipna, szczera i wychylona ku odbiorczyniom/odbiorcom, stanowi zapis etapu życia, zamienianego na naszych oczach w energię sporu i programu społecznego.”

Zamów książkę w promocyjnej cenie w Księgarni KP.

Książka jest również dostępna jako e-book.