Aż dwie nasze książki znalazły się na liście 10 najlepszych książek roku 2014 według „Polityki”.

Prześniona rewolucja. Ćwiczenia z logiki historycznej Andrzeja Ledera:

W Polsce w latach 1939–1956 dokonała się rewolucja społeczna. Okrutna, brutalna, narzucona z zewnątrz, ale jednak rewolucja. Ta rewolucja niesłychanie głęboko przeorała tkankę polskiego społeczeństwa, tworząc warunki do dzisiejszej ekspansji klasy średniej, czyli mieszczaństwa, do najgłębszej być może od wieków zmiany mentalności Polaków: odejścia od mentalności określonej przez wieś i folwark ku tej zdeterminowanej przez miasto i miejski sposób życia. Ta rewolucja pozostaje jednak nieobecna w świadomości społecznej.

Książka jest dostępna w promocyjnje cenie w naszym sklepie internetowym

Książka jest również dostępna jako e-book.

oraz Szpakowska. Outsiderka Małgorzaty Szpakowskiej, Agaty Chałupnik, Justyny Jaworskiej, Justyny Kowalskiej-Leder, Joanny Krakowskiej oraz Iwony Kurz:

W rozmowie z dawnymi doktorantkami, teraz bardziej przyjaciółkami, opowiada dzieje rodzinne i własne, gdzie w tle domowych anegdot i analiz relacji z matką pojawia się tajne szkolnictwo z końca dziewiętnastego wieku i Instytut Maryjski w Petersburgu, więzienie na Pawiaku i obóz w Starobielsku, powstanie warszawskie i stalinizm, październik i marzec, i sierpień. Opowiada przekornie, bez patosu, czasem z sarkazmem, niemal zawsze zachowując dystans. Który jednak słabnie, gdy rozmowa schodzi na konspirację po polsku, na kryteria stosowane w humanistyce albo na marginesy działania Solidarności.

Książka jest dostępna w promocyjnje cenie w naszym sklepie internetowym

Książka jest również dostępna jako e-book.