To chyba nietypowe, żeby powiedzieć, że coś jest trudne, akademickie, gęste, a równocześnie tak wciągające - mówią Ela i Paya z podcastu "Już tłumaczę" w recenzji książki Agnieszki Graff i Elżbiety Korolczuk "Kto się boi gender?".

Ela: Jest to lektura wciągająca. To chyba nietypowe, żeby powiedzieć, że coś jest trudne, akademickie, gęste, ale tak wciągające, że jeszcze przed snem sobie podczytuje, żeby przejść dalej i dowiedzieć się co autorki mają nam do powiedzenia. (...)

Paya: To bardzo ciekawa, bardzo złożona i ciekawie poprowadzona analiza ruchów antygenderowych. Mogłoby się wydawać, że te wszystkie prawicowe, populistyczne ruchy są takie chaotyczne, albo że to co robią jest zaskakujące, że nie można było tego przewidzieć co się właśnie wydarzy z ich strony. A autorki bardzo skutecznie udowadniają, że są to ruchy polityczne o bardzo konkretnych założeniach, jasno wytyczonych ścieżkach ideologicznych i ich działanie jest bardzo przewidywalne i usystematyzowane. Mimo istniejących różnic krajowych między nimi są to bardzo spójne ruchy i można im się przyjrzeć w sposób systemowy, można je konkretnie i namacalnie zbadać. (...)

Cały podcast do wysłuchania na platformach streamingowych.

Książka dostępna w sklepie Wydawnictwa KP.