To było... naprawdę interesujące! Czytając opis o PRL-owskim osiedlu nie spodziewamy się magii, folku i wszystkiego, co dziwne i niepokojące. Zazwyczaj takie powieści to tylko zawoalowane wspomnienia autora/autorki o dorastaniu w innych... gorszych (a może lepszych?) czasach. Joanna Bednarek zawarła jednak w tym świecie elementy, których nigdy bym się nie spodziewała. Jest mrocznie, jest ciekawie i onirycznie - o książce Joanny Bednarek, "Próba", pisze Ola Gonder (@book.z.toba) oraz inne bookstagramerki.

@kolekcjonerkablahblahblah:

To jest bardzo ciekawa proza. (...) Pamiętajmy o kobietach autorkach. One naprawdę nieźle kombinują i w przeciwieństwie do mężczyzn często, nie przekombinowują.

@book.z.toba (Ola Gonder):

To było... naprawdę interesujące! Czytając opis o PRL-owskim osiedlu nie spodziewamy się magii, folku i wszystkiego, co dziwne i niepokojące. Zazwyczaj takie powieści to tylko zawoalowane wspomnienia autora/autorki o dorastaniu w innych... gorszych (a może lepszych?) czasach. Joanna Bednarek zawarła jednak w tym świecie elementy, których nigdy bym się nie spodziewała. Jest mrocznie, jest ciekawie i onirycznie. A przede wszystkim mamy tutaj perspektywę rewolucji, która zmieniłaby bieg historii. Rewolucji dokonanej przez młode dziewczyny raz na jakiś czas poddawane tajemniczej, tytułowej Próbie. Elementy magii łączą się tutaj z walką ludu, prywatna historia bohaterki z historią krają. Pamięć o dawnej tradycji, łączy się ze strachem, powrót do korzeni - własnych i osiedla - z tragedią rodzinną. Jest naprawdę dobrze i jak możecie się już domyślać, nie spodziewałam się, że "Próba" aż tak mi się spodoba. (...)

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.