Polscy reżyserzy powalczą o najwyższą nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Agnieszka Holland została nominowana przez Czechów za Gorejący krzew, Andrzej Wajda zyskał nominację za Wałęsę. Zanim dowiemy się, kto dostanie Oskara warto sięgnąć po wydane niedawno książki:

Holland. Przewodnik Krytyki Politycznej Holland

Przewodnik Krytyki Politycznej jest pierwszą od lat, kompletną publikacją na temat dorobku reżyserki, która po W ciemności i wyprodukowanym dla czeskiego HBO miniserialu Gorejący krzew znów znajduje się u szczytów filmowej sławy. Książka łączy nowatorską formę z interesującą, proponującą nieoczywiste interpretacje treścią. Idąc tropem najwspanialszych tradycji polskiego kina, z czasów, gdy jego największe sukcesy łączyły się ze słowem „zespół” prezentujemy dzieło zbiorowego wysiłku grupy autorów i autorek: filmoznawców, historyczek, poetek, muzyków.

Zamów książkę w promocyjnej cenie w Księgarni Krytyki Politycznej

Wajda. Przewodnik Krytyki Politycznej

Spojrzenie na jedną z najważniejszych postaci kina polskiego oczami grona autorek i autorów związanych ze środowiskiem Krytyki Politycznej. Po publikacjach przedstawiających twórców zapoznanych, proponujących alternatywny kanon historii kina polskiego (Żuławski, Barański, Skolimowski), proponujemy książkę, sięgającą do samego jądra kanonu.

Zamów książkę w promocyjnej cenie w Księgarni Krytyki Politycznej