Okazuje się bowiem, że mnóstwo dorosłych kobiet boryka się z różnymi "zaburzeniami" nawet o tym nie wiedząc. Dzięki tej książce mają one szansę zdobyć wiedzę na temat tego jak radzić sobie we współczesnym świecie, jak zdobyć diagnozę, a przede wszystkim jak sobie pomóc - pisze autorka portalu "Sztukater" o książce Jenary Nerenberg "Neuroróżnorodne".

Zastanawialiście się kiedyś nad tym dlaczego kobietom przypisano takie cechy jak histeria czy nadwrażliwość? A gdyby ktoś Wam powiedział, że kobiety te tak naprawdę są neuroodmienne, mają spektrum autyzmu, ADHD, czy też zaburzenia przetwarzania sensorycznego? A może to właśnie ty jesteś kobietą, która zawsze czuła się nieco inna? Bardziej wrażliwa, wyczulona na bodźce? Jeśli czujesz, że wspomniane tematy mogą dotyczyć właśnie ciebie, to polecam ci książkę "Neuroróżnorodne. Jak żyć w świecie skrojonym nie na naszą miarę?". Jej autorką jest Jenara Nerenberg, dziennikarka i założycielka Projektu Neuroróżnorodność, kobieta, która w dorosłym wieku odkryła, że ma autyzm i ADHD. Od czasu swojej diagnozy zaczęła zgłębiać temat i dzielić się swoją wiedzą z innymi kobietami. Wspomniana książka jest zapisem jej osobistych doświadczeń oraz historii osób, które napotkała na swojej drodze. (...)

Autorka uczy nas tego jak radzić sobie z naszymi problemami, jak dbać o siebie, jak wyznaczać swoją strefę komfortu i jak żyć w świecie przepełnionym bodźcami. Dzięki tej książce możemy zrozumieć z czym borykają się niektóre osoby, jak odbierają świat, dlaczego zachowują się w określony sposób. Jest tu też nieco historii związanej z tym w jaki sposób kobiety były postrzegane na przestrzeni lat i w jaki sposób w społeczeństwie ugruntowały się niektóre stereotypy dotyczące płci pięknej. Książka pełna jest cennych rad i wskazówek, ciekawych przemyśleń oraz historii konkretnych osób, na przykładzie których zostały wyjaśnione niektóre zjawiska.

Cała recenzja dostępna jest na stronie portalu "Sztukater".