Szafa Sztywniary poleca książkę Ewy Krawczyk, "Dlaczego się szczepimy?", w swoim kultowym prezentowniku!

Dlaczego się szczepimy? / Ewa Krawczyk - książka o szczepieniach (nie tylko tych na Covid), napisana przez specjalistkę w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej i członkinię Międzynarodowego Towarzystwa Chorób Zakaźnych; plus ilustracje Andrzeja Rysuje; jest m.in. cały rozdział o tym, jak rozmawiać z przeciwnikami szczepień - jeśli ktoś jeszcze ma do tego cierpliwość (...)

Szafa Sztywniary to jeden z najdłużej działających blogów „szafiarskich” w Polsce. Początkowo był to blog wyłącznie o ciuchach (nie mylić z modą), na którym Sztywniara prezentowała swoje zestawy ubrań. Stopniowo zaczęły się pojawiać również inne tematy, takie jak podróże, książki czy urządzanie mieszkania. Od kilku lat Sztywniara publikuje swoje prezentowniki, które uzyskały już miano kultowych.

O książce

Wydawałoby się, że po ponad dwóch wiekach stosowania szczepionek można stwierdzić bez żadnych wątpliwości, jakim są znakomitym orężem w walce z chorobami. Niestety rosnące w siłę ruchy antyszczepionkowe z uporem i bezwzględnie próbują zdyskredytować ugruntowaną wiedzę, oskarżając szczepienia o wszystko, co najgorsze. Począwszy od trucia i zabijania dzieci, przez powodowanie nieuleczalnych i ciężkich chorób, aż po rzekomy wpływ na zmianę orientacji seksualnej.

Tymczasem opinia nauki o szczepionkach jest jednoznacznie pozytywna. Działają bardzo efektywnie, a ich stosowanie jest bezpieczne.

Dr Ewa Krawczyk zebrała całą niezbędną wiedzę na temat powstania, historii i dobroczynnego działania szczepionek na zdrowie jednostek, jak i populacji. Dlaczego się szczepimy to nieoceniona pozycja, która pozwoli wam prowadzić rzeczowe dyskusje z antyszczepionkowcami, ale również rozwieje wszelkie wątpliwości w sprawie szczepień i szczepionek.

Cały prezentownik znajdziecie na blogu Szafa Sztywniary.

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.