To co najbardziej przejmujące w tej książce to, to że bell hooks, wybitna feministka, staje po stronie mężczyzn, po to, żeby nam wytłumaczyć, jak bardzo wiele tracą oni przez to jakie role kulturowo im się przypisuje, w jakie szablony próbuje się ich wtłaczać - mówi Anna Król z Big Book Cafe o książce "Gotowi na zmianę".

bell hooks korzysta z bardzo prywatnych, intymnych doświadczeń, historii rodzinnych, po to żeby napisać wspaniały esej o tym, jak męskość i dążenie do wypełnienia pewnych wzorców związanych z nią, zmienia świat na gorsze. (...) Na przykładzie własnej rodziny i ich doświadczeń próbuje zrozumieć czym właściwie jest stawanie się mężczyzną. (...)

To co najbardziej przejmujące w tej książce to, to że bell hooks, wybitna feministka, staje po stronie mężczyzn, po to, żeby nam wytłumaczyć, jak bardzo wiele tracą oni przez to jakie role kulturowo im się przypisuje, w jakie szablony próbuje się ich wtłaczać. Tracą kontakt ze swoimi uczuciami, dostęp do własnych emocji. I jak dowodzi bell hooks, tak właśnie buduje się patriarchalna kultura, w której nie ma miejsca na równe odczuwanie kobiet i mężczyzn. (...)

Cała recenzja dostępna na kanale YT Big Book Cafe.

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.