Rafał Dajbor urasta za czołowego monografa wciąż najpopularniejszego polskiego reżysera.  Stąd też bardzo cieszę się, że mogę państwu tę kolejną świetnie napisaną, dobrze zdokumentowaną książkę polecić - mówi Łakasz Maciejewski z "Nowego Tygodnika Kulturalnego" o książce "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem".

Po poświęconej odtwórcom ról męskich pierwszej książce, Rafał Dajbor tym razem rzuca światło na aktorki występujące w filmach Stanisława Barei. "Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział" czy "Tu jest kiosk Ruchu, ja tu mięso mam!" to kwestie, które przeszły do komediowej klasyki. Mimo że dziś są równie chętnie przytaczane przez publicystów, co twórców memów, niewiele osób kojarzy, kto wypowiedział je na ekranie.

W charakterystycznym dla siebie stylu pełnym anegdot, wspomnień znajomych i cytatów z prasy, Autor wtajemnicza nas w kulisy życia Zofii Czerwińskiej, Barbary Rylskiej, Hanny Skarżanki i innych współpracowniczek króla polskiej komedii. Niektóre już zapomniane, inne wciąż cieszące się niesłabnącą sympatią widzów, wszystkie zasługują na to, by ich sylwetki poznać bliżej.

Cała recenzja dostępna na profilu FB "Nowego Tygodnika Kulturalnego".

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.