Tomasz Charnas rozmawia z Krzysztofem Tomasikiem o książce Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u na portalu e-splot.pl (6.11.2013):

Twoja książka to zbiór przedstawiający inną historię społeczno-kulturową – wycinki z dziejów lesbijek, gejów, ludzi biseksualnych i transpłciowych w PRL-u. Postawiłeś na zagayenie historii i odważną publicystykę, w której eseje popularyzujące przenika ton felietonisty (...).

Pamięć historyczna to nie to, co jest, tylko to, co będzie. Pamięć historyczna jest ciągle konstruowana. Na przykład Gejerel jest moim wkładem w jej konstruowanie, próbą przeprowadzenia na inne tory. Co ciekawego, queerowego zostało? Dla mnie oczywiście najbardziej interesujące były przejawy silnego akcentowania homoseksualności. Nie ten ezopowy język, a bardzo jednoznaczne określenia. Według mnie bardzo queerowy jest tekst Jesteśmy inni Dariusza Proroka z „Polityki” z 1985 roku. To właściwie manifest queerowy, który mówi na swój sposób: my tu jesteśmy i przywyknijcie do tego, bo my tu będziemy.”

Zamów książkę w promocyjnej cenie w Księgarni KP.

Książka jest również dostępna jako e-book.