Krawczyk przekazuje wiedzę w sposób prosty i zrozumiały, zdecydowanie przystosowany dla laików - pisze Julian Strzałkowski w dwutygodniku ArtPapier o książce Ewy Krawczyk "Dlaczego się szczepimy?".

Interesująco przedstawia się rozdział o problemach etycznych związanych ze szczepieniami. Autorka zauważa w nim, że sprzeciw względem szczepień może dotyczyć „spraw duchowych, etycznych, kwestii moralnych i całego światopoglądu. (…) Podważanie takich poglądów może być trudniejsze niż wyjaśnianie błędów w rozumowaniu i rozwiewanie wątpliwości dotyczących kwestii około-medycznych” (s. 120-121). Niewątpliwie ważny okazuje się jednak rozdział „Jak rozmawiać z przeciwnikami szczepień?”. Krawczyk pokazuje w nim, że proszczepionkowcy obecnie prowadzą walkę o uwagę ludzi niezdecydowanych. Walka ta jednak często jest skazana na porażkę przez bardzo skuteczne, choć słabe merytorycznie kampanie antyszczepionkowców. (...)

„Dlaczego się szczepimy?” to publikacja bardzo potrzebna, szczególnie w czasie obecnej pandemii. Informację zawarte w niej mogą dostarczyć niezbędnej wiedzy do przekonywania ludzi w kwestii szczepień. (...)

Całą recenzję przeczytać można na stronie dwutygodnika ArtPapier.

Książka do kupienia na stronie Wydawnictwa KP.