Najważniejsze portale poświęcone muzyce klubowej (ra.co, mixmagdjmag oraz djwhitestarhrabia, flowmusic, techno 24/7) piszą o antologii "30 lat polskiej sceny techno" oraz zainspirowanym nią spektaklu "Techno Rzeczpospolita".

Inspiracją do powstania "Techno Rzeczpospolitej" była wydana w 2020 roku książka "30 lat polskiej sceny techno". Antologia, przygotowana przez weteranów życia klubowego Artura Wojtczaka, Radka Tereszczuka i Łukasza Krajewskiego, to ponad 800-stronicowy fotodziennik dokumentujący historię polskiego techno. (...)

Praca DJ-a i dramaturga są w gruncie rzeczy podobne - mówi Magda Koryntczyk, która zaadaptowała książkę na scenę. "Dobry set ma dobrą dramaturgię, tak jak spektakl teatralny. Nie spodziewałam się, że spektakl ten będzie czymś więcej niż studenckim dyplomem, że ludzie będą na nim tańczyć, płakać, podchodzić po nim i mówić 'to jest moje życie, dziękuję'".

Po otrzymaniu propozycji napisania scenariusza do scenicznej adaptacji książki, Koryntczyk początkowo obawiała się, że może to być zbyt trudne zadanie, ze względu na mnogość tematów i encyklopedyczność książki. "Tryby narracji sprawiały, że obawiałam się, iż trudno będzie sklecić 90-minutowy materiał, który nie byłby zbyt hermetyczny, obcy techno laikom, który po prostu byłby interesującą opowieścią".

Stopniowo jednak Koryntczyk nabrała przekonania do projektu, pracując wraz z reżyserem Marcinem Liberem, który został zaangażowany do nadzorowania inscenizacji sztuki, ożywienia reporterskich i dokumentalnych fragmentów książki. (...)

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.