Bieda. Przewodnik dla dzieci

Bieda. Przewodnik dla dzieci

Wydanie: Cena:
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 0

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Skąd bierze się bieda? Czy biedny oznacza gorszy? Jak można pomóc tym, którzy mają mniej od nas? O tych sprawach z reguły nie rozmawia się z dziećmi. My próbujemy.

W naszym pierwszym małym przewodniku tłumaczymy, skąd bierze się bieda i co z niej wynika. Opowiadamy o jej konsekwencjach w szkole i w domu, przedstawiamy mity związane z ubóstwem i pokazujemy, jak można je zwalczać. W tę niełatwą choć potrzebną podróż, dzieci zostaną zabrane przez Hannę Gill-Piątek i Henrykę Krzywonos.

Bieda to nie jest tylko brak pieniędzy. Wiąże się z nią dużo gorszych rzeczy. Wstyd, że nie mam tego, co inni. Złość i poczucie poniżenia, kiedy porównuję się z rówieśnikami. Przecież ich rodzice kupują im drogie prezenty, którymi lubią się chwalić przed całą klasą. Pewnie czujesz, jakie to musi być trudne. A przecież ubóstwo nie jest nigdy winą dziecka.

"Jeżeli kiedykolwiek zostanę ministrem czegokolwiek, to w pierwszym dniu swoich rządów wprowadzę Biedę… jako lekturę obowiązkową. Dla każdego. Bardzo ważna mała książka."

Joanna Sokolińska, „Wysokie Obcasy”

Książka powstała w ramach projektu „Oczy szeroko otwarte” realizowanego przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie. Za koordynację odpowiedzialne były organizatorki Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie: Joanna Wowrzeczka-Warczok, Anna Cieplak, Agnieszka Muras, Anna Pluta.

 W zajęciach udział wzięli: Oliwia Skalska, Aleksandra Podżorska, Jakub Podżorski, Dominika Brejza, Julia Tomiczek, Gustaw Wowrzeczka, Mikołaj Majchrowski, Martyna Majchrowska, Agata Marek, Karol Marek, Bartosz Marek, Karolina Kargol, Artur Piekar, Michał Pierzgalski, Jakub Brożek, Laura Brożek, Dorota Gaś, Agata Gaś, liwia Zok, Julian Czech, Dominik Mijas.

KSIĄŻKĘ POLECA ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO

Szczegóły

Liczba stron:
40
Tytuł oryginału:
Bieda. Przewodnik dla dzieci
Ilustracje:
Anna Pluta
Projekt okładki:
Anna Pluta
ISBN:
978-83-62467-02-0
Rok wydania:
2010
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
210
Szerokość w mm:
210

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia