Biogram

JE

Johan Eklöf - (ur. w 1973 r.) – zoolog i pisarz, pasjonat geologii i historii, najbardziej znany szwedzki badacz nietoperzy. Na co dzień zajmuje się inwentaryzacją zwierząt, konsultacjami dla szwedzkich instytucji przyrodniczych i organów administracyjnych oraz działalnością edukacyjną w ramach projektu „Nattbakka Natur”.

Eklöf jest autorem licznych książek naukowych i popularnonaukowych o nietoperzach i o ewolucji życia na Ziemi, przeznaczonych zarówno dla dzieci i młodzieży (Häng med Frans Fladdermus, 2017; Från stjärna till hjärna. En liten bok om djurens evolution, 2019), jak i dla dorosłych (Djurens evolution, 2007; Fladdermöss. I en värld av ekon, 2015; Fladdermusen. I en mytisk värld, 2018). Jest też współautorem angielskojęzycznej książki Bats: In a World of Echoes (2018) oraz książki poetyckiej Rimfrost. I den bästa av världar (2017).

Udostępnij
Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia