Z całej palety emocji, które są naturalne każdemu - strach, gniew, smutek, mężczyźni mają odczuwać jedynie złość - mówi Kacper Pobłocki w rozmowie o książce bell hooks "Gotowi na zmianę" organizowanej przez księgarnię Herbooks.pl.

bell hooks opisuje dominujących mężczyzn jako emocjonalne kaleki. Znamy na co dzień to bardzo dobrze - „Chłopaki nie płaczą”. Z całej palety emocji, które są naturalne każdemu - strach, gniew, smutek, mężczyźni mają odczuwać jedynie złość. (...)

hooks zaczyna od rozliczenia się z pewnym odłamem myśli feministycznej, który zakłada, że mężczyźni są naturalnymi wrogami kobiet. zaczyna więc swoją książkę od bardzo czułego i wzruszającego rozliczenia, mówiąc, że mężczyźni są potrzebni kobietom, nawet jeśli nie jako partnerzy życiowi czy seksualni, to są potrzebni jako ojcowie, wujkowie, sąsiedzi. hooks twierdzi, że feminizm bez mężczyzn jest niepełny. (...)

Bardzo się cieszę, że ta książka wyszła. Myślę, że to bardzo ważne, żeby tę debatę publiczną pchnąć do przodu. Nie rozmawiać jedynie o kryzysie męskości, ale pójść dalej. (...)

Książka bell hooks jest czymś pomiędzy bardzo przystępną rozprawą naukową, a poradnikiem psychologicznym. Stawia tezę, że mężczyźni powinni otworzyć się na inne emocje, mają prawo odczuwać nie tylko złość i milczeć, powinni otworzyć się na miłość, która jest wokół nich. Piszę również, że tematem numer jeden w tym procesie jest wychowanie chłopców. (...)

Cała rozmowa do obejrzenia na portalu Facebook.

Książka dostępna w sklepie Wydawnictwa KP.