To jest książka o miłości. O tym, w jaki sposób mężczyźni powinni miłości szukać, nie bać się tej emocji, i ją dla siebie, ale też innych odnaleźć - mówi dr hab. Kacper Pobłocki, w rozmowie z Anną Piekutowską z radia TOK FM, na temat książki bell hooks "Gotowi na zmianę".

System patriarchalny, w którym władza jest w rękach przemocowych mężczyzn, to system, który szkodzi nie tylko kobietom, ale też mężczyznom. bell hooks jest pionierką takiego myślenia. Ta książka ma już ponad 20 lat i w ogóle nie straciła na aktualności. (...)

Myślę, że wielu mężczyzn czuje potrzebę zmiany, ale nie wie, jak się do tego zabrać. I ta książka też to pokazuje, że mężczyźni przez to, jak skonstruowany jest system patriarchalny są takimi emocjonalnymi kalekami. Uczeni są od samej maleńkości, że jedyna emocja, jaką mają prawo czuć, to złość. (...)

bell hooks pokazuje, że feminizm jest dla wszystkich, nie tylko dla kobiet. Oraz, że feminizm z perspektywy kobiet będzie pełny, tylko wtedy, gdy mężczyźni będą po tej samej stronie. Mężczyźni powinni być sojusznikami kobiet, a kobiety sojuszniczkami mężczyzn. (...)

Cała rozmowa do wysłuchania na stronie radia TOK FM.

Książka dostępna w sklepie Wydawnictwa KP.