Agnieszka Suchowierska, autorka książeczki Mat i świat, po raz kolejny spotyka się z najmłodszym czytelnikiem. Tym razem na zaproszenie Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie poprowadzi warsztaty rodzinne. 

sobota, 5 listopada, godz. 12.00, Muzeum Azji i Pacyfiku

Miś Mat jest mały, a świat – wielki. Wędrówka pluszowego bohatera wiedzie przez odległe od siebie pod wieloma względami przestrzenie – takie, gdzie małego człowieka otacza dostatek, i takie, gdzie jego egzystencja naznaczona jest biedą i głodem. Dzieci, które spotyka Mat, różni niemal wszystko, lecz każde z nich potrzebuje zainteresowania i miłości. Agnieszka Suchowierska stworzyła zachwycającą, pełną ciepła opowieść, która nasycona jest odniesieniami do klasyki literatury. To ważny i mądry tekst, oczarowujący nieśpiesznym rytmem i zwracający uwagę na to, co często pozostaje na peryferiach naszego myślenia. Historia Mata pokazuje, że nawet na śmietniku współczesnego świata dzięki dziecięcej ufności może powstać rajski Eden – miejsce umożliwiające dialog z Innym. Rec. Maciej Skowera ( źródło ibby.pl)


Mat i Świat została uznana za Książkę Roku 2015 przez polską sekcję IBBY, otrzymała również wyróżnienie w 23. Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego.

W trakcie spotkania najmłodsi będą mogli wysłuchać fragmentów książki oraz własnoręcznie zrobić misiowe zakładki do książek.

Program spotkania:

05.11.2016, godz. 12.00 - Mat i świat, dzieci posłuchają fragmentów książki i wykonają misiowe zakładki. Zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat.

Liczba miejsc ograniczona. Przyjmujemy zapisy pod adresem: dorotapasek@muzeumazji.pl
W tytule maila prosimy o wpisanie "Warsztaty Mat i świat" natomiast w treści podanie imienia i wieku dziecka.

(za: https://www.facebook.com/events/1133244406761221/)