8 czerwca, czwartek, godz. 18.00 ProMedia, al. Wojska Polskiego 2, Szczecin

Spotkanie z Michałem R. Wiśniewskim, pisarzem, publicystą, autorem komiksów i poetą, autorem trylogii: „Jetlag”, „God Hates Poland” i wreszcie Hello world poprowadzi Krzysztof Lichtblau.



Podczas wydarzenia będzie można nabyć najnowszą powieść autora i zdobyć jego autograf. Wstęp wolny.


Hello world! Życie jest sitcomem, w którym nie ma śmiechu z taśmy, tylko kolejne sezony z następnymi komplikacjami fabuły. Zdjęcie z anteny jest jak koniec świata, ale przecież nic naprawdę się nie kończy, a stare serie powracają po latach z nową obsadą. Ludzie analogowi i ludzie cyfrowi. Sfrustrowana nastolatka, współczesna trzydziestolatka w ciąży, programista z pomysłem na startup, kreatywna zmagająca się z wyzwaniami kapitalizmu. W labiryncie ludzkich spraw, na rozstaju dróg, na zakręcie. "Jetlag" był o miłości. "God Hates Poland" o nienawiści. "Hello World" to książka o nadziei. Witaj świecie!

Michał Radomił Wiśniewski (1979) – publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, „Arigato”, portalu next.gazeta.pl, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt.

Prowadzenie spotkania: Krzysztof Lichtblau - blog autorski

Współorganizator: Pop-Art