Znamy już tytuły nominowane do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Spośród ponad 700 zgłoszeń jury wybrało 15 polskich książek wydanych w 2021 roku. "Warszawski trójkąt Zagłady" otrzymał nominacje w kategorii - książka o tematyce warszawskiej.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy jest w tym roku przyznawana po raz 15. Podobnie jak w poprzednich latach, książki zgłaszali czytelnicy i czytelniczki, a także przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek. Jury w składzie Justyna Sobolewska, Maciej Jakubowiak, Eliza Kącka, Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska oraz Karolina Szymaniak wybrało finałową piętnastkę, spośród której wyłonione zostaną zwycięskie tytuły. Podczas jubileuszowej gali 18 czerwca poznamy najlepsze publikacje w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje), książka o tematyce warszawskiej oraz – pierwszy raz – komiks i powieść graficzna.

"Warszawski trójkąt Zagłady" Artura Żmijewskiego, Zofii Waślickiej-Żmijewskiej oraz Jacka Leociaka opisany został przez jury jako „rozpisany na trzy głosy esej o patrzeniu i szczególne ćwiczenie warszawskiego wzroku”.

Książka dostępna w sklepie Wydawnictwa KP.