Jak to jest być grubą w świecie, który grubości nienawidzi? Skąd się biorą uprzedzenia, na czym polega fatfobia i jakie są jej skutki? Z MARIĄ MAMCZUR, autorką reportażu „Gruba” porozmawia ANNA KRÓL.

12.05.2022 | WARSZAWA | BIG BOOK CAFE | 19.00

Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny

lub oglądaj LIVE na Facebooku

Partner wydarzenia: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

W książce „Gruba” nie ma porad dietetycznych ani praktycznych wskazówek jak być piękną i młodą. Nie dostarczy ci ona prostych wzruszeń nad bolesnym losem osób, których ciała nie przystają do kanonu. Nie ma tu też historii cudownych metamorfoz przeprowadzanych pod okiem armii specjalistów i zapewniających rozrywkę milionom widzów popularnych reality-shows.

Dowiesz się natomiast, jak to jest być grubą w świecie, który grubości nienawidzi, skąd się biorą uprzedzenia, na czym polega fatfobia i jakie są jej skutki. Nagradzana reporterka Maria Mamczur oddaje głos osobom, które dyskryminacji doświadczają na własnym ciele. Wspólnie z bohaterkami książki zastanawia się, jak w takim świecie wywalczyć miejsce dla siebie.

MARIA MAMCZUR – dziennikarka, socjolożka, malarka. Autorka reportaży społecznych i psychologicznych, krótkich form prozatorskich oraz wydanej w 2020 r. poczytnej książki „Żony gejów”. Obszarem jej zainteresowania są jednostkowe losy i uwikłania społeczne związane z wykluczeniem i dyskryminacją, marginalizacją wynikającą z biedy i nierówności społecznej, a także nowe zjawiska społeczne i kulturowe.

W spotkaniu możecie wziąć udział na dwa sposoby.

Zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji.

Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku.

Szczegóły spotkania na portalu Facebook.

Książka dostępna w sklepie Wydawnictwa KP.