Autor "Miejskich strachów" odwiedzi Targi Książki i Mediów Vivelo w Warszawie (numer stoiska 53/D17). 

O książce:

Jak uczynić miasta przyjaznymi dla wszystkich? Urbanistyka już od ponad stu lat zajmuje się badaniem i planowaniem wygodnego życia dla mieszkanek i mieszkańców. Wydawałoby się, że naziemne przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, maszty telekomunikacyjne czy słupki chroniące chodnik są racjonalnym standardem. Są jednak tacy, którzy widzą w nich zagrożenie, a za pierwsze na polskim ziemiach miasto 15-minutowe uważają... Auschwitz-Birkenau.

W swojej najnowszej książce wydanej przez Krytykę Polityczną – Miejskie strachy. Miasto 15-minutowe, 5G i inne potwory – Łukasz Drozda opisuje jak prawicowy populizm i myślenie spiskowe stwarzają problem dla przyszłości otaczającej nas przestrzeni, dotykając nawet najbardziej liberalnych światopoglądowo miejsc w kraju, a także to jak przeciwstawić się tego typu zagrożeniom. Rosnąca liczba teorii spiskowych coraz bardziej uniemożliwia przeciwdziałanie kluczowym wyzwaniom współczesnej urbanizacji – od sprawnego internetu bezprzewodowego i zakorkowania miast, aż po walkę ze zmianami klimatu. Nie mówiąc o dostaniu się z wózkiem z domu do żłobka.

Biogram autora:

Łukasz Drozda – urbanista i politolog, doktor nauk o polityce publicznej. Jest adiunktem na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW, wykładowcą w School of Ideas Uniwersytetu SWPS oraz sekretarzem Sekcji Socjologii Miasta Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Badacz z obszaru studiów miejskich, specjalizuje się w analizach gentryfikacji, mieszkalnictwa, procesów stanowienia polityki miejskiej oraz urbanizacji w Europie Środkowej i Wschodniej. 

18.05.2024 | WARSZAWA | PGE NARODOWY | 17.00

Wydarzenie znajdziecie na Facebooku.